Rejpavá

Takže, při čistce svého emailu, mě to nedalo, abych si nerejpl do autorů "mravoučných" příběhu, přece jenom ...


OSEL


Jednoho dne starý osel spadl do studny. Chudák zvíře brečelo a brečelo po několik hodin a farmář se snažil vymyslet, co dělat. Nakonec si uvědomil, že to zvíře je staré a že tu starou studnu už nepotřebuje. Nemělo tedy cenu se snažit to zvíře zachránit.Tak požádal pár sousedů, aby mu pomohli. Každý popadl lopatu a začal házet půdu a písek do studny. Napřed si osel uvědomil co se děje a začal hlasitě brečet. Pak všechny překvapil, protože se utišil.

Ještě tam hodili pár lopat plných půdy a pak se farmář podíval. Tam viděl něco neuvěřitelného. Jak lopata půdy padla na osla, on to otřásl a pak na to šlápl, aby se dostal výše.


A čím více farmáři na osla házeli hlínu, tím více ji otřásl a výše vyšlápnul. A nakonec osel byl tak vysoko ze studny, že jen vykročil na pastvu a odběhl.

Život na tebe bude házet špínu, různé druhy špíny. Umění je to otřást a šlápnout výše.
Každá naše potíž je schůdek, po kterém se dá jít nahoru. My můžeme tak vylézt z těch nejhlubších studen. Jenom nesmíme přestat, nesmíme se vzdát. Otřesme tu špínu a vezměme krok nahoru.

Pamatuj si těch 5 jednoduchých pravidel na spokojenost:

1. Osvoboď srdce od nenávisti. Promiň.

2. Osvoboď mysl od starosti. Většina starostí se nikdy nesemele tak jako tak.

3. Žij jednoduše a měj radost z toho co máš

.4. Dej více.

5. Očekávej méně.

Teď --------

Dost už toho…

Osel se později vrátil a kousnul farmáře, který ho chtěl pohřbit, do zadnice. To kousnutí se podebralo a farmář umřel v bolestích z té infekce.

Co nás dnešní lekce naučila?

Když uděláme něco špatného a pak se to snažíme pohřbít, vždycky se to vrátí a dá nám to do čumáku nebo do druhého konce.

Blbost, co ? Být farmářem a dojít k tomuto rozhodnutí, tak buď se na toho osla vykašlu a ušetřil bych si moooooc práce (a já jsem línej člověk), schválně jak by dlouho trvalo, než by to toho osla v té studni přestalo bavit ? Nebo bych mu dal ranu z milosti ať už kamenem nebo střelnou zbraní a pak bych ho případně zahrabal. No nic, mravní ponaučení se nějak nezadařilo, protože jaksi celé to nedáva smysl a to jsem prosím pěkně, slušný chlapec.
Ostatně někdo z Vás vidí tomu druhému do hlavy, aby věděl, co měl PŘESNĚ za úmysl ? Okecat se to dá vždycky nějak, že ....
Tak, proč si zbytečně život komplikovat, takovými pseudo... (každý podle svého, jo ;-))
Takže bych poprosil aby autoři těchto příběhu trošku lépe domýšleli své příbšhy, bo je si třeba uvědomit, že tyto přiběhy čtou děti, co na tom, že jim je třeba 30 a to potom si v takových příbězích hledají morální ospravedlnění svých ... (no, hádejte co ... ;-))
To už radči následující "příběhy", ty aspoň nic nikomu nevnucuji a ničím a nikomu nevyhrožují, jen a pouze někdo si sedl a psal, co jej napadlo a jako bonus to doplnil pěknými obrázky.P.S. Autorům se omlouvám, v připadě nějakých problému, bude tato stránka beznáhrady zlikvidována.